Ankieta badawcza na temat zjawiska przemocy w rodzinie
Szanowni Mieszkańcy Miasta Łowicza
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, która pomoże w opracowaniu Diagnozy potrzeb oraz oceny problemu przemocy w rodzinie na terenie Naszego Miasta. Aby opracować niniejszą diagnozę potrzebna jest współpraca całej społeczności. Prosimy o poważne potraktowanie ankiety i przemyślane odpowiedzi na zawarte pytania.
Ankieta ma charakter anonimowy i można ją pobierać ze strony www.mops.lowicz.pl
Formularz ankiety również jest dostępny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łowiczu ul. Kaliska 6.
Wypełnione ankiety prosimy składać do dnia 31 lipca 2020r. w siedzibie MOPS, można również przesłać pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@mops.lowicz.pl oraz przemoc@mops.lowicz.pl
Dziękujemy za współpracę.
„Twój Parasol” – aplikacja mobilna dla ofiar przemocy rodzinnej
Sytuacja związana z obecnie panującym stanem epidemii i zasadami dotyczącymi ograniczeń w przemieszczaniu się, jest wyjątkowo trudna dla osób doznających przemocy w rodzinie. Dlatego też Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Komenda Główna Policji zachęcają do korzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej „Twój parasol”, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie.
Aplikacja „Twój parasol” po uruchomieniu do złudzenia przypomina program do sprawdzania pogody, który niemal każdy ma na swoim telefonie. Dzięki temu zapewnia użytkownikom niezbędną dyskrecję. Gdy dwa razy stukniemy w ikonę odpowiadającą aktualnemu poziomowi zachmurzenia nieba przechodzimy do ukrytej części aplikacji. Pozwala to nam przejść do takich sekcji jak: oceń ryzyko przemocy, procedura „niebieskiej karty”, regulacje prawne, przemoc i jej rodzaje, czemu tak trudno wyjść z przemocy, szukaj wsparcia oraz jak rozmawiać z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie. Wszystkie te działy oferują wiedzę dla osób, które potrzebują pomocy. Dolny pasek menu pozwala również skorzystać z dyskretnego narzędzia służącego do nagrywania dźwięku i obrazu oraz robienia zdjęć. Pliki automatycznie przesyłane są na podany adres mailowy i nie są zapisywane w telefonie. Aplikacja pozwala również dyskretnie skontaktować się z wybraną osobą lub zadzwonić pod numer 112. Ostatnia zakładka w menu umożliwia przejście do mapy na której zaznaczono miejsca i instytucje niosące pomoc ofiarom przemocy.
Pamiętaj o konieczności włączenia funkcji lokalizacji w swoim telefonie co pozwoli na właściwe funkcjonowanie aplikacji!!!!
Sprawdź również
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
Osobisty plan awaryjny – poradnik